Stoys Uğurlu Sayfalar Nedir? Bizi Arayın

Uğurlu Sayfalar Nedir?

Uğurlu Sayfalar Nedir?

Uğurlu Sayfalar, Uğur Okulları tarafından gerçekleştirilen projelerde ve çeşitli özel günlerde yazıların kaleme alındığı dijital bir içerik platformdur.

İstiklalin Uğurlu Kadınları Projesi

Kurtuluş Savaşı’nda, toplumun topyekûn ölüm kalım mücadelesi verdiği zor zamanlarda halkın çoğunluğunu oluşturan kadınlar büyük gayret ve fedakârlıklar göstermişlerdir. Eşini, çocuğunu hatta kendini feda etmesinin yanında, asil Türk kadını asker, örgütleyici, hatip, hemşire, hasta bakıcı, dernek üyesi, cemiyet başkanı gibi farklı rolleri üstlenerek bu zor koşullarda ülkesine tam destek olmuştur.
İstiklal Savaşı’ndaki onurlu mücadelesiyle Türk kadınının ne kadar cesur, başarılı, kararlı, gözü kara, güçlü, fedakâr, sevgi ve şefkat dolu olduğunu göstermek ve tarihin sayfalarındaki kadınlarımızı gün yüzüne çıkarmak amacıyla projemizi hayata geçireceğiz.

Projenin Amacı Nedir?

Kurtuluş Savaşı’nın 100. yılı kapsamında Türk kadınlarını tanımak.
Türk kadınının siyasi, sosyal ve askeri hayattaki önemini kavramak.

Projenin Uygulanışı

Öğrenciler kendi memleketlerinde Kurtuluş Savaşı’na katılmış kadın kahramanların hayatlarını araştırıp bilinmeyen yönlerini ortaya koyacaklardır. Sanal ortamda girişleri tamamlanan kadın kahramanlar online kitap haline getirilip “İSTİKLALİN UĞURLU KADINLARI” başlığıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayınlanacaktır.

Uğurlu Sayfalar Nasıl Kullanılır?

 • ugurlusayfalar.com adresine eserlerinizi yazabilmek için Uğur Okulları öğrencisi olunması ve platform üzerinden sisteme giriş yapılması gerekmektedir.
 • Öğrencilerimizin eserlerini yazabilmesi için veli izni gerekmektedir. Öncelikle menüde yer alan Giriş Yap butonunu kullanarak velilerimiz sisteme giriş yapmalıdır. Velilerimiz sisteme girdikten sonra öğrencisine eser yazabilmesi ve platformu kullanabilmesi için sistem üzerinden muvafakatname izni vermeleri gerekir.
 • Velisinden izin alan öğrencilerimizin hesapları sisteme eser yazabilecek hale gelmektedir.

Platform Nasıl Kullanılır?

 • Menüden Giriş Yap butonuna tıkladıktan sonra Stoys kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapılabilir.
 • Sisteme giriş yapıldıktan sonra da sol menüde yer alan Eser Yaz butonuna basılır. Eser Yaz panelinden duygu ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu aşamada ilgili butonu ve ekranı göremiyorsanız veli izni verilmemiş olabilir.
 • Eserinizi yazıp gönderdikten sonra yazılarınız onay sırasına girecektir. İlgili yazılarınız tek tek okunup onay aldıktan sonra yazı yayına alınacaktır.
 • Göndermiş olduğunuz eserler yönetim panelindeki “Eserlerim” sekmesinden takip edilebilir. Onay durumunuz; onaylandı, onay bekliyor, reddedildi olarak gözükebilir. İlgili şartları karşılamayan, temaya uygun olmayan eserler reddedilebilir.
 • Onaylanan eserleriniz ugurlusayfalar.com adresinde yayına girecektir. Yazılarınız yayınlanırken ad soyad, tarih ve okul bilginiz ilgili eserle birlikte aynı sayfada paylaşılmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yazılar maksimum 1000 karakter uzunluğunda olmalıdır.
 • Eserler yazılırken yazım ve noktalama kurallarına dikkat edilmeli, anlatım bozukluğu yapılmamasına özen gösterilmelidir. İçerikleri onaylayan yöneticilerimiz gerekli gördükleri durumlarda eserlerde düzenleyip onay verebilirler.
 • Başka bir milleti, ırkı, soyu ya da kişiyi küçük düşürücü veya rencide edici söz ya da ifade kullanılmamalıdır. Argo, küfür, hakaret içerikli hiçbir söyleme yer verilmemelidir.
 • Eserler yazıyı yazan kişiye ait olmalıdır.
 • İlgili eserde başka eserlerden alıntılar varsa kaynak gösterimi yapılmalıdır. Kaynak gösterimi yapılmadığı takdirde sorumluluk eser sahibine ait olacaktır.